Přeji Vám krásné léto :)

Tento blog je věnován celebritám a soutěžím.. doufám že se vám tu bude líbit  a přijdete na dalí návštevu pak i já se ráda přijdu podívat na váš blog :)

to je hrůza

20. září 2009 v 20:03 | janasek

Jacksonovi ve zlaté rakvi zpívaly hvězdy, dcera rozplakala svět

Ze Staples Center vynesli zlatou rakev, vrtulník vykreslil do oblohy nad Los Angeles písmena MJ a jedna z nejsledovanějších tryzen v historii skončila. Se zpěvákem Michaelem Jacksonem se nejprve rozloučila rodina na soukromém obřadu, pak přišlo veřejné rozloučení. Během více než dvouhodinové show zazněly obdivné vzpomínky a Jacksonovy písně v podání řady celebrit.

Bratři Michaela Jacksona nesou rakev ve Staples Centre
Jacksonovi bratři nesoou rakev

Emotivní závěrečné slzy pro "nejlepšího tátu"

"Stojím tady a snažím se nalézt slova útěchy. Snažím se pochopit, proč jsme ztratili bratra. Michaeli, když jsi odešel, vzal jsi s sebou kus mě. Děkuji ti za vše, co jsi udělal pro tento svět. A mám velkou prosbu, abys našemu bratrovi Brandonovi vyřídil, že ho objímám..." řekl jménem rodiny Marlon Jackson, než se mu zlomil hlas.
Janet s dcerami Michaela Jacksona La Toyou a Paris
LaToya Jacksonová a Michaelova dcera Paris
Dvanáctiletá dcera Paris se při svém projevu rozbrečela
Paris se při svém projevu rozbrečela
Pak přišla ještě dojemnější chvíle. Na pódiu se objevila dvanáctiletá Michaelova dcera Paris. "Byl nejlepším tátou, kterého jsme mohli mít," řekla v slzách.
Ve Staples Center se rozsvítil velký nápis I am alive and I am here forever a za zvuku písně Man On The Mirror - Jacksonově účtu bolestem světa - rodina vynesla z haly zlatou rakev s tělem slavného zpěváka na poslední cestu. "Lidé vstali, tleskají, pláčou. I když se to na začátku nezdálo, bylo to hodně emotivní," líčil přímo z haly zpravodaj MF DNES v Los Angeles.

Než přinesli krále ve zlaté rakvi, vypadl zvuk

Veřejné rozloučení zahájil půlhodinový výpadek, kdy z haly nešel zvuk televizního signálu. Když se technika vzpamatovala, objevila se ve Staples Center za tónů gospelové písně We're Going To See The King (Spatříme krále) Jacksonova rakev pokrytá rudými květy. Lidé povstali a aplaudovali.
//<![CDATA[ Misc.videoFLV({ data: "http://servis.idnes.cz/stream/flv/data.asp?idvideo=V090707_231051_tv-ostatni_zkl&idostrova=kultura&idrubriky=hudba&idclanku=A090707_152216_hudba_kot", width: 460, height: 302, image: "http://i.idnes.cz/09/071/vidw/JB2c4604_rodd.JPG" }); //]]> Oslavujeme život Michaela Jacksona. Odešel příliš brzy, ale nebude nikdy doopravdy pryč," řekl na adresu zpěváka přezdívaného "Král popu" pastor a rodinný přítel Lucius Smith.


Jacksonova sestra - zpěvačka Janet Jackson

Není důležité, kde jsem, vysvětlil Jacksonův producent
Jacksonova sestra Janet
Jacksonův bratr Jermaine zazpíval píseň Smiles Nejprve se na hřbitově rozloučila rodina
Krátce před 17. hodinou vyrazila auta s rodinou Jacksonových ze čtvrti Encino směrem ke hřbitovu Forest Lawn, kde se rodina se zpěvákem rozloučila na čtyřicetiminutovém soukromém obřadu. Policie kvůli koloně Rolls-Royceů, cadillaků a černých Range Roverů omezila provoz na šestiproudé dálnici.
Rakev s Michaelem Jacksonem pod pódiem ve Staples Centru
Rakev s Michaelem Jacksonem pod pódiem ve Staples Centru
Jacksonovi bratři nesou rakev z rozloučení s rodinou

VIDEO: Rozloučení s Jacksonem: Mluvili Berry Gordy a Queen Latifah, zpívala řada hvězd

Pro zobrazení videa musíte mít zapnutou podporu JavaScriptu
Rodina si pozvala řadu hostů, někteří však účast odřekli. Třeba herečka Elizabeth Taylorová, Jacksonova blízká přítelkyně, či Debbie Roweová, která byla dva roky zpěvákovou manželkou a porodila mu dvě děti.
K Jacksonovi se během své dnešní návštěvy Moskvy vyjádřil i americký prezident Barack Obama. "V naší populární kultuře jsou někteří lidé, kteří prostě uchvátí lidskou představivost. A po smrti se stanou ještě většími," řekl televizi CBS.
//<![CDATA[ Misc.videoFLV({ data: "http://servis.idnes.cz/stream/flv/data.asp?idvideo=V090704_191332_tv-zpravy_zkl&idostrova=kultura&idrubriky=hudba&idclanku=A090707_152216_hudba_kot", width: 460, height: 302, image: "http://i.idnes.cz/09/071/vidw/JB2c44f5_kolona.JPG" }); //]]> Předpokládá se, že přímý přenos z pohřbu Michaela Jacksona se stane vůbec nejsledovanějším pohřbem vysílaným na televizních obrazovkách. Přenos by zároveň mohl překonat počet 2,5 miliardy diváků, kteří v roce 1997 sledovali pohřeb princezny Diany.

Zemřel nedlouho před návratem na pódia

Zatímco (hudební) svět truchlí, na internetu se objevily i kritiky na Jacksonovu adresu. Republikánský kongresman za New York Peter King ve svém videu na YouTube zpěváka označuje za nuznou existenci a za zvrhlíka, přičemž naráží na Jacksonovo obvinění ze zneužívání dětí.
Michael Jackson zemřel 25. června, v době, kdy se připravoval na nové turné. Příčina smrti nebyla dosud oficiálně stanovena. Patří k nejúspěšnějším osobnostem populární hudby všech dob, zejména díky albům Thriller a Bad.
V posledních letech Jacksonova popularita poněkud klesla, ale jeho skon zájem o jeho nahrávky znovu oživil. Ty se vyšvihly na přední příčky rozhlasových i prodejních žebříčků.
//<![CDATA[ Misc.videoFLV({ data: "http://servis.idnes.cz/stream/flv/data.asp?idvideo=V090707_113813_tv-zpravy_hoj&idostrova=kultura&idrubriky=hudba&idclanku=A090707_152216_hudba_kot", width: 460, height: 302, image: "http://i.idnes.cz/09/071/vidw/HOJ2c4379_jackson.jpg" }); //]]>


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama